למה ואיזה מוצרים כדי להזמין מחו"ל?

בגלל המחיר

הסיבה העיקרית היא המחיר, אבל לא בכל הפרש מחיר אני אזמין מחו"ל הדרך הטובה ביותר לבדוק אם זה משתלם היא לחפש את המחיר הכי זול בארץ (שימו לב לא להתבלבל בין מוצרים הנמצאים פיזית בארץ עם אחריות של הארץ לבין מוצרים ש"חברות" ישראליות מזמינות עבורכם מחו"ל באותה דרך שאתם יכולים להזמין בעצמכם ורק לוקחות לכם עמלה על ההזמנה, מה שנקרא Drop Shipping), אחרי שיש בידי את המחיר של עלות המוצר בארץ אני מחשב כמה החיסכון שלי באחוזים אם מדובר בהפרש של כ- 30% ומעלה אני יודע שזה משתלם לי (במקרים מסוימים אזמין גם אם יש כ-20% הבדל). דרך קלה לחישוב אחוז הפרש המחירים היא, להפחית את מחיר המוצר בארץ (היקר) ממחיר המוצר בחו"ל (הזול) לחלק את ההפרש שקיבלנו במחיר במוצר בארץ (היקר) להכפיל ב-100 ונקבל את האחוזים. לדוגמה, אם יש לנו מוצר שעולה בארץ 580 ש"ח והמחיר של אותו מוצר בחו"ל לאחר המרה לשקלים הוא 370 ש"ח נעשה את שלושת הפעולות הבאות:

המוצר יקר פחות המוצר זול = הפרש מחיר   ⇐   הפרש מחיר חלקי המוצר היקר = תוצאה   ⇐   תוצאה נכפיל ב- 100 = אחוזי ההפרש

580 370 = 210   ⇒   210 : 5800.362   ⇒   0.362 x 100 = 36.2%

כפי שאתם רואים קבלנו הפרש של 36.2%, מה שאומר שאזמין את המוצר הנ"ל מחו"ל.

בגלל המגוון

יש המון מוצרים ומותגים שלא נמכרים בארץ, האפשרות להזמין מחו"ל מגדילה את היצע המוצרים והמותגים שאנחנו יכולים לבחור ממנו. מוצרים שקודם לכן יכולנו לקנות רק בעת ביקור במדינות שמוכרות אותם, היום זמינים לנו דרך המחשב ויכולים להגיע אלינו אפילו תוך 48 שעות אם אנחנו מוכנים לשלם על זה עלות המשלוח המהיר כמובן. בנוסף אנחנו יכולים לבחור את המוצר המתאים לנו ביותר ולא צריכים להתפשר על המוצר הקיים בארץ.

בגלל שאנחנו מקבלים יותר

הסיבה הבאה קשורה לשתי הסיבות הקודמות, הרבה מוצרים מגיעים עם תוספות שונות שהחברות מציעות על מנת לגרום לך לקנות את המוצר שלהם, לדוגמה חברת כמו סוני מציעה את המצלמות שלה במגוון סטים שונים, עם סוללה נוספת, כרטיס זיכרון, נרתיק נשיאה, שלט, עדשה נוספת וכו'. הרבה פעמים תראו שבשביל מחיר זהה שתשלמו למוצר מסוים בארץ תקבלו מחו"ל את אותו המוצר רק עם הרבה יותר תוספות שבסופו של דבר מסתכמות לחיסכון שיכול להגיע להמון כסף.

קומבינציה של כל הדברים הנ"ל

נכון שאם אני מוכן לקנות מוצר מחו"ל בשביל אחת הסיבות למעלה אני יהיה מוכן לקנות את המוצר בשביל יותר מסיבה אחת, אבל הסיבה שהוספתי את הסיבה הנוכחית היא שלפעמים אנחנו קצת מתעצלים לחפש את המוצר באינטרנט, להשוות בין כמה מקומות כדי לראות שמדובר במחיר הכי טוב, ואחרי זה לחכות לו עד שיגיע אלינו. לכן הסיבה הזאת היא זאת שהרבה פעמים מניעה אותי לבצע את החיפוש של המוצר בחו"ל, אני תמיד שואל את עצמי את השאלות הבאות ברגע שאני רואה מחיר של מוצר מסוים הארץ (גם אם מדובר במבצע בארץ), האם זה המחיר הכי טוב שיש למוצר? האם זה הדגם הכי טוב של המוצר? האם יש מוצר אחר שיותר טוב מהמוצר הזה? האם האני מקבל את המקסימום שאני יכול לקבל עם המוצר? אחרי ארבעת השאלות האלו אני בדרך כלל עונה לעצמי שסביר להניח התשובה לפחות לאחת מהן היא לא. ומשם מתחיל החיפוש שהוביל למציאת חלק מהמוצרים שבאתר.

לקנות
Logo
Enable registration in settings - general
השווה מוצרים
  • Total (0)
השווה
0