כללי המיסוי ביבוא אישי

שימו לב!

כל הפרטים שאני מציין פה הם לצורך הסברה בלבד והם יכולים להשתנות בכל רגע נתון ע"י המכס לכן אם יש לכם ספק או שאתם רוצים להיות בטוחים שאתם מעודכנים בכל פרטים היכנסו לאתר המכס לאתר

הגדרת המכס:

"יבוא אישי" – יבוא טובין בכמות סבירה לשימוש עצמי או נתינה במתנה.

לרשימת המוצרים האסורים ליבוא לפי החוק בישראל לחץ פה

קיימים שלושה סוגי מיסים על מוצרים המגיעים לארץ ליבוא אישי:

 • מס קנייה – משתנה בין מוצר למוצר
 • מע"מ – 17%
 • מכס – משתנה בין מוצר למוצר

המדינה קבעה שלוש מדרגות מיסוי על יבוא אישי:

עלות המוצר בדולרים המיסים החלים על המוצר
עד 75$ אין תשלום מיסים
מעל 75$ ועד 500$ תוספת של:

 • מס קנייה – לפי סוג המוצר
 • מע"מ – 17%
מעל 500$ ועד 1000$ תוספת של:

 • מס קנייה – לפי סוג המוצר
 • מע"מ – 17%
 • מכס – לפי סוג המוצר
מעל 1000$ (אין הטבות מיסוי על יבוא אישי) תוספת של:

 • מס קנייה – לפי סוג המוצר (כפי שמשולם בייבוא מסחרי)
 • מע"מ – 17%
 • מכס – לפי סוג המוצר (כפי שמשולם בייבוא מסחרי)

הבדיקה האם יחול מס על המוצר שהוזמן נעשית על פי ערך המוצר בלבד ללא התוספת של עלות המשלוח. אך אם לפי ערך המוצר נקבע כי צריך לשלם מיסים על המוצר, המיסים יחושבו לפי ערך המוצר בתוספת דמי המשלוח והביטוח.

כך לדוגמה: נעליים שערכן 480$ ועלות המשלוח הינה 60$ יחויבו בתשלום 17% מע"מ בלבד. החיוב במס יחול על ערך הנעליים בתוספת דמי המשלוח (540$) –   17%X540=91.8

לעומת זאת, משלוח נעליים שערכן 520$ ועלות המשלוח 20$, יחויב בתשלום 31% מס כולל. גם במקרה זה החיוב במס יחול על ערך הנעליים בתוספת דמי המשלוח (540$) –  167.4=540X31%

במידה ובערך החבילה שנשלחה לא הופרדו מחיר המוצר עצמו ועלות המשלוח והביטוח ונרשמו כערך אחד ללא הפרדה, שיעור המס יחושב על פי ערך החבילה כולה.

כך לדוגמה: (בהמשך ובהתאם לדוגמה שלעיל) משלוח נעליים שיוצהר עליו "540$ כולל הובלה וביטוח" יחויב ב- 31% מס, גם אם בפועל ערכן של הנעליים הינו 480$ ועלות המשלוח הינה 60$.

לטבלת המיסים המרוכזים של המכס לחץ כאן

ומה אם קיבלתי מתנה או קיבלתי מוצר משומש?

אז במקרה הזה המכס אומר לך קודם כל תגיד תודה שאתה לא צריך לשלם על מה שקיבלת אבל מיסים אתה כן צריך לשלם. פריטים שנשלחו כמתנה או פריטים משומשים*, יחויבו במס לפי מיסי היבוא האישי בהתאם לערך המשלוח, על פי מחיר מוצהר/המצוין בחשבונית ובתוספת עלויות נוספות**, למען הסר ספק, המכס רשאי לבדוק את הערך המוצהר ובמקרים שונים, לפסול את הערך המוצהר ולקבוע ערך חלופי לכן אם קיבלתם טלפון חדש שהערך שלו הוא 50$ לפי ההצהרה אז תצפו לשלם מיסים לפי כמה שהמכס חושב שאתם צריכים לשלם ולא לפי 50$.  לנוהל הערכת טובין ביבוא אישי.

*פריטים משומשים – בהערכת פריטים משומשים רשאי פקיד המכס לנכות פחת שימוש בהתאם למידת השימוש בטובין. לגבי ניכוי פחת שימוש מעל 30%, צריך פקיד המכס לקבל את אישור הממונה עליו.

**עלויות נוספות – המיסים אשר צריך לשלם על המוצר במדינה ממנו נקנה המוצר, אם לא צוינו בחשבונית הם יכללו במחיר הכללי של המוצר בזמן חישוב המיסים שצריך לשלם. אך אם מקבל המתנה יוכל להוכיח כי המיסים האלה לא שולמו על המוצר או אם קיבל החזר על המיסים לא יתווספו המיסים האלה בשכלול הכללי.

חשוב לדעת!

 • מבחינת המכס מי שאחראי על ההצהרה של תכולת החבילה והערך של החבילה הוא מזמין החבילה ולא המי ששלח אותה ובמידה והמכס מחליט כי ההצהרה של התכולה או הערך שלה אינו נכונה רשאי המכס להחרים את החבילה או לתת למזמין החבילה כפל קנס על הערך של המיסים לפי הערכת המכס.
 • אין פטור ממיסי יבוא על מוצרי מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים גם אם עלות המוצרים היא פחות מ-75$.
 • שתי חבילות או יותר שיישלחו מאותו ספק לאותו לקוח בהפרש של עד 72 שעות, ייחשבו כמשלוח אחד שפוצל, ומסי היבוא יחושבו לפי ערכם הכולל של כל המוצרים יחד.
 • ישנם מוצרים אשר מצריכים אישורים של הרשויות המוסמכות כגון משרד התקשורת, מכון התקנים, משרד החקלאות… לפרטים נוספים התקשרו למשרד הכלכלה והתעשייה 2990* או באתרלאתר

הטבות מיוחדות

המדינה נותנת הטבות מיוחדות ביבוא לכמה קבוצות בארץ:

חיילים/קצינים בודדים – מקבלים הנחה של 30$ על מיסים של חבילה שהוזמנה מחו"ל את ההטבה יכולים החיילים/קצינים לקבל אחת לשנה לפרטים נוספים בנושא על החייל לפנות לסגל הת"ש ביחידתו ולקבל טופס "הנחה מתשלום מסים – שחרור חבילה לאוכלוסיית הבודדים המובהקים בצה"ל"

עולים חדשים – למדריך לעולה חדש בעברית לחץ כאן

English Version English Version

Version Française Appuyez

תושב חוזר/סטודנט חוזר – לפרטים נוספים

מדריך לתושב/סטודנט חוזר זכויות נוספות לתושב חוזר

תושבי אילת – תושבי אילת זכאים לקבל החזר מע"מ מהמדינה על מוצרי צריכה ושימוש אישי באילת לעוד פרטים לחץ כאן

לקנות
Logo
השווה מוצרים
 • Total (0)
השווה
0