מיקרוסופט מכריזים על ה- Surface Book 2 המתחרה הישיר למאק-בוק פרו של אפל

לפני כמה שנים מיקרוסופט (Microsoft) הבינו שהם צריכים לשנות אסטרטגיה לזאת הדומה לשל אפל (Apple) המייצרת את המחשבים, הטאבלטים והטלפונים שלהם, אם הם רוצים להמשיך לשרוד בתחום. בעקבות ההחלטה הזאת מיקרוסופט הוציאו סדרה של מחשבים, טאבלטים וטלפונים שמתוכננים ומיוצרים על ידם.

המכשיר הראשון יצא בשנת 2012 זה היה הטאבלט שנקרא Surface והריץ את מערכת ההפעלה ווינדוס 8 (Windows 8) בגרסה חלשה יותר מזאת שהייתה על המחשבים באותו הזמן. הטאבלטים מהסדרה היו בסדר אבל מה שמנע מהרבה אנשים לקנות אותם הייתה מערכת ההפעלה שהייתה מסובכת ופחות אינטואיטיבית מהווינדוס 7 שקדמה לה.

בשנת 2015 מיקרוסופט הוציאו את המחשב הנייד הראשון שלהם הסרפס-בוק (Surface Book) המחשב היה בעל מסך בגודל 13.5 אינץ', הריץ את מערכת ההפעלה החדשה הווינדוס 10 והציע תחרות אמתית למאק בוק פרו (MacBook Pro) של אפל, מיקרוסופט הכריזו כי המחשב החדש מהיר פי 2 מהמאק-בוק פרו של אותה השנה ובנוסף הציע מסך מגע עם עיפרון דיגיטלי (Stylus) ורזולוציה גבוהה יותר מזה של המאק-בוק, זמן סוללה ארוך יותר שלפי מיקרוסופט עמד על 12 שעות והשוני הגדול ביותר בין השניים היה שמסך בסרפס-בוק יכל להתנתק מהבסיס ולהפוך לטאבלט עצמאי עם סוללה פנימית שמספיקה לכ- 4 שעות עבודה או להתחבר ב- 180 מעלות כשהמסך פונה לכיוון השני כדי להשתמש בו במצב טאבלט אבל עם כל ההיתרונות של מחשב נייד עם כרטיס גרפי זמן סוללה ארוך וחיבורים כמו USB וקורא כרטיסי SD-Card.

 

אבל לא הכל היה טוב במחשב החדש והרבה אנשים התלוננו שהמסך מתנדנד יותר מידי בעקבות הציר החדש שמיקרוסופט פיתחו עבור המחשב ובנוסף הייתה קיימת בעיה של חוסר יציבות במערכת שנבעה מבעיות של תאימות תוכנה. שנה לאחר מכן מיקרוסופט מוצאים את הגרסה החדשה של המחשב עם סוללה יותר חזקה שמספקת 17 שעות עבודה לדברי מיקרוסופט, מעבד גרפי חזק יותר והבעיות של חוסר היציבות במערכת טופלו. אבל למרות כל השינויים הבעיה עם התנדנדות של המסך בזמן שהוא מחובר לבסיס לא נפתרה ובנוסף הייתה חסרה כניסה של USB Type-C שכולם כבר רגילים ומצפים לראות בשנת 2016 במחשבים שעולים מעל 2000 דולר.

והנה הגענו לדגם החדש ביותר הסרפס-בוק 2 (Surface Book 2) אז מה השתנה השנה מהשנים הקודמות נתחיל מזה שמיקרוסופט הגדילו את המבחר וכרגע הם מציעים גם דגם של 15 אינץ' בנוסף ל- 13.5 אינץ', הבעיה של המסך המתנדנד טופלה ע"י עיצוב הציר מחדש, זמן הסוללה הוגדל לדברי מיקרוסופט ל-18 שעות עבודה למרות שזאת הפעם הראשונה שאנשים מדווחים על אפילו יותר מזה, תוכלו למצוא עכשיו את המעבד i7 של אינטל מהדור השמיני עם המעבד הגרפי Nvidia 1050 בגרסה היקרה של ה-13.5 אינץ' ובכל הגרסאות של ה-15 אינץ' תמצאו את אותו המעבד i7 של אינטל מהדור השמיני עם המעבד הגרפי Nvidia 1060 ובנוסף לכל זה גם קיבלנו את הכניסה של ה- USB Type-C שחיכינו לה כל כך.

 

בקיצור נשמע חלום, עד שתראו את המחיר ותבינו שזה חלום בלהות. המחשב החדש מתחיל במחיר של 1499 דולר לגרסה של ה-13.5 אינץ', מעבד אינטל i5 זיכרון SSD 256GB ו- 8GB RAM ומגיע עד במחיר של 2999 דולר לדגם החזק ביותר בגודל המסך הזה. הגרסה של ה- 15 אינץ' מתחילה במחיר של 2499 דולר למעבד אינטל i7 עם Nvidia 1060, זיכרון SSD 256GB ו- 16GB RAM ומגיע עד ל-3299 דולר לאותו הדגם עם זיכרון SSD 1TB. המחירים לא כוללים את העיפרון הדיגיטלי שיעלה לכם עוד 99 דולר אבל מי שישלם על המחשב הזה כל כך הרבה כסך כנראה לא יתלונן על מחיר העיפרון הדיגיטלי.

אישית אני מאוד מסתקרן מהמחשב החדש של מיקרוסופט, הביקורות מדווחות שהוא מעולה אבל בדרך כלל בעיות צצות אחרי זמן מה של שימוש במכשיר אז עדיין מוקדם לדעת בוודאות וכמובן שלא אוכל לדעת בוודאות עד שלא אבדוק בעצמי כדי לראות אם הוא באמת כזה מטורף כמו שזה נשמע, מאיך שזה נראה הסרפס-בוק 2 יכול להיות אחד המחשבים המבטיחים ביותר להתחרות במאק-בוק פרו החדש של אפל.

לקנות
Logo
Enable registration in settings - general
השווה מוצרים
  • Total (0)
השווה
0