אפל עשו זאת שוב באייפון 8, ו- 8 פלוס, הטוב הרע והמכוער

אפל הכריזו על סדרת הטלפונים החדשה שלהם האייפון 8, 8 פלוס והאייפון 10. מה השתנה השנה משנה שעברה והאם אפל סוף סוף עשו את מה שהם היו צריכים לעשות כדי להיות במקום שבו הם היו בימים של סטיב ג'ובס, ממממ… תקראו ותחליטו בעצמכם.

אפל עשו זאת שוב בסדרת הטלפונים החדשה, האייפון 8 והאייפון 8 פלוס נראים כמעט זהים לחלוטין לאייפון 6 והאייפון 6 פלוס עיצוב שאפל ממחזרים כבר בשנה השלישית שבכל שנה תראו שינויים קטנים בעיצוב בגב המכשיר וכמובן שינויים פנימיים כגון מעבד חזק יותר, מצלמה איכותית יותר והפעם גם טעינה אלחוטית אבל האם זה מספיק כדי לגרום לאוהבי האייפון לקנות את הטלפון החדש, בקרוב מאוד נדע.

 

אז מה השתנה האייפון זה מכל הקודמים, השינוי הגדול והמשמעותי ביותר השנה באייפון 8 זה המעבד, נכון לעכשיו לאייפון החדש יש את המעבד החזק ביותר בשוק הטלפונים החכמים, בעזרת המעבד החדש אפל הצליחו לשפר את האייפון 8 מקודמיו כמעט בכל תחום. בתחום המציאות הרבודה ׁׁׁׁׁׁׁ(Augmented Reality) שאפל משקיעים הרבה מאמצים כרגע, הטלפון החדש מריץ משחקים והדמיות בלי הרבה בעיה, המצלמה השתפרה ובעזרת המעבד החדש תקבלו תמונות איכותיות יותר בתנאים של תאורה נמוכה או תאורה בעייתית (HDR), כאשר הרקע מאחורי מהאובייקט המצולם בהיר יותר מהאובייקט כמו במצב של צילום אנשים על רקע שקיעת השמש, בנוסף תוכלו גם לראות שיפור באיכות צילום הוידאו במכשירים החדשים, ברזולוציה של 4K המהירות המקסימלית עכשיו מגיעה ל-60 פרמים בשנייה וברזולוציה של 1080 (Full HD) המהירות המקסימלית מגיעה ל-240 פרמים בשנייה (צילום בהילוך איטי).  חיי הסוללה גם השתפרו בעקבות המעבד החדש שצריך להשתמש בפחות כוח עכשיו על מנת לבצע פעולות שלפני כן דרשו עבודה חזקה של המעבד.

 

מעבר לשיפורים הנ"ל אפל הוסיפו השנה לטלפון טעינה אלחוטית, אני חייב לציין שאפל הפתיעו לטובה שבחרו להשתמש בתקן הנפוץ ביותר היום שנקרא צ'י (qi) שרוב הטלפונים בשוק היום עובדים איתו. למה זה חשוב, כי השוק רווי במטענים האלו, כל המטענים של סמסונג עובדים בטכנולוגיה הזאת ותוכלו למצוא מטענים במחיר של פחות מחמישים שקלים בשוק ואפילו איקאה משתמשים בתקן הזה ומשלבים אותו במוצרים שלהם. כדי לאפשר את הטעינה האלחוטית במכשיר אפל היו צריכים לבצע שינוי בגב המכשיר ולהחליפו מאלומיניום לזכוכית, שלטענתם היא החזקה ביותר שיוצרה על ידם, וגם כאן מבדיקות שאנשים עשו באינטרנט זאת עדיין זכוכית והיא עדיין נשברת כמו כל זכוכית אחרת. השנה הזיכרון פנימי של המכשיר מתחיל ב- 64 ג'יגה וקיימת אופציה נוספת של 256 ג'יגה.

את הדומה לא קשה לפספס וכמו בקודמיו גם באייפון 8 תקבלו את אותו העיצוב, רזולוציית המסך, עדיין אין שקע אוזניות (ואל תצפו לזה בעתיד), עדיין אין מקום להרחבה של כרטיס זיכרון ועדיין אנחנו תקועים עם ה- Lightning Port במקום USB Type-C שכולם כבר משתמשים (גם אפל במק-בוק שלהם).

אז כמו שאתם רואים אפל בהחלט השקיעו באייפון 8, אבל האם מדובר בהבדלים חשובים שיוצרים פערים גדולים בינם לבין המתחרים או אפילו בין החדש לישן, לפי דעתי לא ממש, יש שיפור אבל לא כזה משמעותי שמצדיק את המחיר. ההוכחה לזה נמצאת באתר של אפל שעדיין מציעים למכירה שלושה דורות אחורה של מכשירים וכולם עדיין חזקים מספיק כדי להריץ כמעט כל דבר שתרצו בין אם מדובר במשחקים, אפליקציות מורכבות או שאר הפעולות המצריכות את העבודה של המעבד. ומה עם המצלמה האם היא מספיק טובה כדי לקנות את האייפון החדש, התשובה הזאת מתחלקת לשני חלקים איך המצלמה לעומת המתחרים ואיך היא לעומת דגמים אחרים של האייפון וגם פה האייפון לא עובר מתעלה על המתחרים כמו הסמסונג נוט 8 או הגוגל פיקסל 2 ובהשוואה לאייפונים אחרים האייפון 8 נמצא בין האייפון 10 לאייפון 7 מבחינת איכות הצילום, אתם מבינים את הבעיה פה אם אתם מעריצי אפל ואתם רוצים את הטוב ביותר למה לקנות את האייפון 8 שיש את האייפון 10 שיותר טוב ממנו בכל תחום כמעט ואם הסיבה שלכם היא המחיר אז למה לא לקנות את האייפון 7 שיותר זול ממנו ולא יורד ממנו באופן משמעותי?

האם כדאי לקנות את האייפון 8?

למה כן:
 • כי יש לכם עודף כסף
 • כי יש סוף סוף טעינה אלחוטית
 • כי המצלמה יותר טובה משל שנה שעברה
 • כי המעבד מהיר בטירוף ויתאים למשחקי AR
 • כי השקעתם הרבה כסף על הקייסים לאייפון עד עכשיו
 • כי אין לכם מושג בטכנולוגיה
 • כי יש לכם את כל המוצרים של אפל
 • כי אפל זה הכי אחי וגם אייפון 8 זה בסדר
 • כי אם לא תקנו את האייפון 8 או 8 פלוס יפטרו את טים קוק

למה לא:
 • כי אתם שפויים
 • כי יש לכם ידיים קטנות
 • כי נמאס כבר מאותו עיצוב
 • כי אין לכם כסף לטלפון יקר
 • כי אם כבר קונים אייפון אז ה- 7 מספיק טוב
 • כי אין על אנדרואיד
 • כי אתם רוצים שיפטרו את טים קוק

 

האייפון 8 מגיע בשלושה צבעים כסף, זהב ואפור והמחיר בארה"ב של האייפון 8 והאייפון 8 פלוס הוא 699 דולר ו-799 דולר בהתאמה לדגמים של 64 ג'יגה ואם תרצו לשדרג ל-256 ג'יגה מכוון שאין הרחבה לכרטיס זיכרון במכשיר, תצטרכו להוסיף עוד 150 דולר למחיר של כל מכשיר.

לקנות
Logo
השווה מוצרים
 • Total (0)
השווה
0