סמסונג חשפה את גלקסי נוט 10 ו- 10 פלוס החדש

לכל אוהבי סדרת הגלקסי נוט נחשפה הסדרה החדשה של השנה הגלקסי נוט 10 (Galaxy Note10) ואיתה דילמה חדשה שלא הייתה לנו עד עכשיו, איזה נוט נקנה עכשיו את הקטן או הגדול? ואולי בעצם זכינו פה בהזדמנות שלא הייתה לנו עד עכשיו שהיא לקנות את הגלקסי נוט שאנחנו אוהבים אבל בגדול שיתאים ליד שלנו יותר בקלות. אם אתם רוצים לדעת מה חדש ואם לפי דעתי כדאי לכם לקנות אז תמשיכו לקרוא.

מה חדש?

אז נתחיל מזה שיש שני מכשירים חדשים עכשיו בליין של הנוט 10 ו- 10 פלוס וזה בעצם אחד החידושים הכי גדולים שיש לנו בסדרה, כל שאר החידושים האחרים שאנחנו רואים הם בעצם שדרוגים של דברים שראינו שנה שעברה.
גם השנה אנחנו מקבלים את מסך ה- Infinity-O Display שמתפרס על חלקו הקדמי של המכשיר כמו שלא ראינו בשום מכשיר אחר בעבר, המצלמה ממורכזת לנו בחלק העליון של המסך ושטח הפנים של חור המצלמה הוקטן לגודל מינימלי. המסך החדש תומך בטכנולוגיית +HDR10 שזה אומר בעצם ניגודיות גבוהה מאוד של 2,000,000:1 ו- 100% מסולם הצבעים של ה- DCI-P3 שזה ראשי התיבות של  (Digital Cinema Initiatives), בנוסף סמסונג גם הורידו את כמות האור הכחול שמזיק לעניים ב- 42% ביחס לנוט 9 מבלי לשנות את צבע המסך שזה דבר גדול לכל מי שבוהה הרבה בטלפון.

חידוש נוסף והמשמעותי ביותר עבור הנוט זה הוספת הגירוסקופ 6 צירים לסטיילוס/לעט של המכשיר, הדבר מאפשר לנו לשלוט בטלפון מרחוק והפעם לא רק לצלם תמונה ועוד כמה דברים בסיסים. בעזרת הגירוסקופ אנחנו יכולים לעבור שקופיות או תמונות בוורד ופאוור פויינט, להחליף מצלמה מקדמית לאחורית ולהפך בזמן אמת מבלי לגעת בטלפון, לעשות זום, להחליף בין מצבי צילום שונים והרשימה תגדל עם הזמן בעקבות שחרור הכלים למפתחים לפיתוח והתאמה של העט לאפליקציות אחרות.

כל שאר החידושים של המכשיר החדש הם ברמת התוכנה ופחות החומרה, בין החידושים העיקרים אלה החידושים במצלמות המכשיר שעכשיו מאפשרות לנו לצלם וידאו עם עומק שדה קצר (רקע מטושטש) בזמן אמת.

חידוש נוסף שסמסונג הכניסו בצילום ווידאו זה זום לקולות שמצולמים, הפיצ'ר הזה מוכר לכל מי שצילם במצלמות וידאו של סוני וחברות טובות אחרות, מה שזה בעצם אומר, שכאשר אתם עושים זום על עצם או אדם מסויים המצלמה יודעת לזהות את הקול שהעצם הספציפי הזה עושה ויודעת להגביר אותו ולהחליש את קולות הרקע מסביבו. זה יכול להיות מעולה אם אתם מצלמים לדוגמה אנשים, על כל אדם שתתמקדו בזום הטלפון יגביר את קולו של אותו אדם ותוכלו לשמוע אותו יותר טוב בצילום. בגדול זה פיצ'ר שאתם לא חושבים עליו כל כך הרבה ואולי אפילו לא תדעו שהוא פעל אבל ברגע שתצלמו וידאו וסאונד שלו יהיה יותר טוב אתם תיהיו מרוצים יותר כמובן.

עוד חידוש ברמת התוכנה נעשה באלגוריתם לייצוב הוידאו בזמן אמת שגם השתפר באופן משמעותי ויאפשר לצילומי האקשן שלכם כמו ריצות, רכיבה או כל פעילות ספורט אחרת להיות יציבות מאי-פעם ממש כמו במצלמות אקשן שיועדו לכך.

סמסונג הורידו את היכולת לערוך סרטונים מהמכשיר לפני כמה שנים והצטרכתם להוריד תוכנה חיצונית אחרת כמו מג'יסטו לדוגמה שתאפשר לכם לעשות זאת. השנה סמסונג החזירו לנו את האופציה הזאת עם תוכנה חדשה שתאפשר לכם לערוך את הסרטונים שצילמתם בקלות.

בעזרת מצלמת העומק שגב מכשיר הנוט 10 פלוס תוכלו גם לסרוק עצמים ולשמור עותק תלת מימד שלהם לאחר מכן תוכלו להדפיס במדפסת תלת מימד או להאניש אותם ולגרום להם לזוז בהתאמה למישהו שמצולם במצלמה. המצלמות החדשות גם מאפשרות לכם לכתוב ולצייר במציאות רבודה על הרקע המצולם.

אבל לא כל החידושים טובים בשנה סמסונג הוציאו בפעם הראשונה בטלפון דגל את כניסת האוזניות 3.5 מ"מ שרובנו אוהבים וזה אומר שתקבלו אוזניות שמתחברות בעזרת USB Type-C ותצטרכו מתאם כדי לחבר את אוזניות הקודמות שלכם. בנוסף להורדת הכניסה לאוזניות סמסונג גם הורידו את הפתיחה בצד ימין של המכשיר ושילבו אותו עם לחצן הביקסבי (Bixby) וזה אומר שכבר לא תוכלו לכבות את המכשיר ע"י לחיצה ארוכה על לחצן ההפעלה מה שלפי דעתי עלול לגרום לבעיות בעיקר שהמכשיר נתקע, למרות שאני מאמין שסמסונג יחשבו על משהו וישלבו 2 לחצנים לאפס את המכשיר.

Galaxy Note10 / Note10 Plus

ההוספה של טלפון זול יותר וקטן יותר בסדרת הנוט מאפשרת לקהל גדול יותר להנאות מהיתרונות שיש למכשירי הנוט של סמסונג. בתור משתמש נוט כבר מזה שנים אני יכול להעיד שהאפשרויות הקימות עם טלפון עם הסטיילוס גדולות ומגוונות יותר.

החל ממשהו פשוט כמו סימון טקסט בדפי אינטרנט שלחיצה ארוכה והעתקה לא אפשרית, לחתימות על מסמכים עם חתימה שראית האמת כמו החתימה שלכם ולא כמו איזה ציור של ילד בן שלוש ועד דברים כמו לצייר במכשיר שלכם, לכתוב תזכורות ושימוש במקום האצבע שבמקרה שאתם עם כפפות לדוגמה או סתם ידיים רטובות.
בקיצור סטיילוס זה דבר מאוד שימושי שברגע שמתרגילים אליו מבינים אפשר לחיות בלעדיו אבל הרבה יותר כיף לשיש את האופציה לשלוף אותו שצריך. ועכשיו שיש לנו את האפשרות להשתמש בו גם בתור שלט רחוק השימוש נעשה אפילו הרבה יותר פרקטי ומגוון.

ההבדלים בין שני הטלפונים הם לא גדולים במיוחד אבל האנשים שבדרך כלל אוהבים את המכשירים הטובים ביותר בשוק כנראה ימשכו יותר לנוט 10 פלוס בגלל הסוללה יותר גדולה 4300 מיליאמפר עם טעינה סופר מהירה של 45W עם מטען מיוחד, לעומת 3500 מיליאמפר בלי טעינה סופר מהירה, המצלמה עם סנסור העומק של והמסך הגדול יותר עם הרזולוציה הגבוהה יותר. השינויים האלה לא יפריעו לכם בשימוש היום יומי של המכשיר אבל יכולים לספק חוויה קצת יותר מעניינית ונוחה.

מבחינת הזיכרון הפנימי, סמסונג התחילו עם זיכרון של 256 ג'יגה ו- 8 ג'יגה זיכרון. בדגם הגדול האחסון קופץ עד למקסימום של עד 512 ג'יגה ו- 12 ג'יגה זיכרון. השנה רק לדגם הגדול יותר יש חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון של עד 1024 ג'יגה.

ולסיום הצבעים, עם נוט החדש יש לנו שלושה צבעים שמגיעים לארץ שהם לבן, שחור וצבע חדש ומיוחד שמשתנה לפי זווית האור שפוגעת בו שסמסונג קוראים לו אורה גלוו (Aura Glow), ועוד שני צבעים אדום וורוד שאולי יגיעו אלינו בעתיד הקרוב. עם הנוט 10 פלוס של לנו את הלבן, השחור ואורה גלוו שמגיעים לארץ ועוד צבע אחד נוסף שהוא כחול כהה שאולי יגיע אלינו גם בעתיד הקרוב.

 

מה עוד חוץ מזה?

סמסונג הכניסו לטלפונים החדשים את טכנולוגיית ה- WiFi 6 החדשה שאמורה לתת לנו מענה בעתיד לתעבורת האינטרנט המטורפת בבית עם כל המכשיר החכמים שמתחברים היום לאינטרנט כמו טלוויזיות, מחשבים, טלפונים, אורות, כל מכשיר חכם אחר. מדובר בטכנולוגיה שאמורה לפתור לנו את בעיות הניתוקים מהאינטרנט והיא גם תאפשר לנו לצפות בסדרות וסרטים באיכות 4K בצורה יותר חלקה.

באריזה של כל אחד מהטלפונים תקבלו מטען, כבל USB Type-C, סיכת חילוץ לסים, אוזניות AKG עם חיבור USB Type-C, מחבר USB להעברת נתונים לטלפון וממנו וכיסוי שקוף כמו בדגמים הקודמים כדי שיהיה לכם עם מה להתחיל את השימוש לפני שתקנו את המגן שאתם רוצים באופן קבוע. עם הטלפונים השחורים והצבעוניים תקבלו אביזרים שחורים ועם הטלפונים הלבנים אתם תקבלו אביזרים בצבע לבן.

[thrive_leads id='4554']

השוואה בין הדגמים

להשוואה בין הטלפונים החדשים והסדרה הישנה הכנתי לכם את הטבלה למטה:

מאפיינים Galaxy S10+ Galaxy Note9 Galaxy Note10 Galaxy Note10+
גודל מסך: 6.4 אינץ' 6.4 אינץ' 6.3 אינץ' 6.8 אינץ'
רזולוציית המסך: 1440X3040
526ppi
1440X2960
516ppi
1080X2280
401ppi
1440X3040
498ppi
ערכת מעבד: Qualcomm Snapdragon 855 Qualcomm Snapdragon 845 Qualcomm Snapdragon 855 Qualcomm Snapdragon 855
סוללה: 4100 מיליאמפר 4000 מיליאמפר 3500 מיליאמפר 4300 מיליאמפר
גדלים לאחסון פנימי: 128/512GB, 8GB RAM
1TB, 12GB RAM
128GB, 6GB RAM
512GB, 8GB RAM
256GB, 8GB RAM 256/512GB, 12GB RAM
צבעים: לבן, שחור, ירוק, כחול, צהוב, ורוד, שחור קרמי, לבן קרמי שחור, כחול, חום, ורוד לבן, שחור, אורה גלוו, כחול לבן, שחור, אורה גלוו, כחול
מצלמה קידמית: 10MP f/1.9 26mm (רחבה)
8MP f/2.2 22mm (עומק שדה)
8MP f/1.7 25mm 10MP f/1.9 26mm (רחבה) 10MP f/1.9 26mm (רחבה)
מצלמה אחורית: 3 מצלמות:
12MP f/1.5-2.4 26mm (רחבה)
12MP f/2.4 52mm (זום)
16MP f/2.2 12mm (רחבה מאוד)
2 מצלמות:
12MP f/1.5-2.4 26mm (רחבה)
12MP f/2.4 52mm (זום)
3 מצלמות:
12MP f/1.5-2.4 26mm (רחבה)
12MP f/2.4 52mm (זום)
16MP f/2.2 12mm (רחבה מאוד)
4 מצלמות:
12MP f/1.5-2.4 26mm (רחבה)
12MP f/2.4 52mm (זום)
16MP f/2.2 12mm (רחבה מאוד)
3D VGA camera (מצלמת עומק שדה)
צילום וידאו מקסימלי: 2160p@60fps
1080p@240fps
720p@960fps
HDR
Dual-video Rec
2160p@60fps
1080p@240fps
720p@960fps
HDR
Dual-video Rec
2160p@60fps
1080p@240fps
720p@960fps
HDR10+
Dual-video Rec
2160p@60fps
1080p@240fps
720p@960fps
HDR10+
Dual-video Rec
חיישן טביעות אצבע: אולטרה סוניק, בתוך המסך רגיל, בגב המכשיר אולטרה סוניק, בתוך המסך אולטרה סוניק, בתוך המסך
מחיר השקה התחלתי בארה"ב: 999 דולר 999 דולר 949 דולר 1099 דולר

 

לקנות או לא לקנות

את התשובה אם לרכוש את אחד הטלפונים מהסדרה החדשה רוב האנשים כבר יודעים, הם הגיעו להחלטה עם עצמם וכבר מצאו את הצידוקים לכל אחד מהצדדים של כן ולא. למטה אפרט את הצידוקים האישיים שלי לכל אחד מהצדדים, אם זה יעזור לכם להגיע להחלטה אני אשמח מאוד.

אם כבר החלטתם שאתם רוצים לקנות את אחד מהטלפונים בסדרה החדשה בארץ כדאי לכם לעשות את זה ע"י ההרשמה למכירה המוקדמת, עלות שמירת המכשיר עבורכם היא 99 ש"ח..

השנה בהזמנה מוקדמת תקבלו אוזניות של AKG מדגם Y500 שהשווי שלהם עומד על 699 ש"ח בנוסף תקבלו הארכה לאחריות על המכשיר לשנה נוספת מעבר לשנה הרגילה.

למה כדאי לקנות

אין ספק שסמסונג יודעים מה הם עושים וכל מי שאוהב את מערכת ההפעלה אנדרואיד, יודע שסמסונג נמצאים בראש הרשימה הן מבחינת איכות המכשירים, הטכנולוגיה והפיצ'רים הקטנים שהם מוסיפים. רוצים לעבור למכשיר אנדרואיד במקום האייפון שלכם גם פה סמסונג צריכים להיות בראש הרשימה שלכם מכוון שאף חברה אחרת לא תיתן לכם את האיכות שתקבלו מסמסונג ולעבור ממכשיר איכותי כמו אייפון לאיכות של מכשיר סיני זול זה קצת קשה.

 • אתם חולים על סדרת הנוט ויש לכם את הנוט 5 – שדרגו מיד חבל על הדיבורים בכלל.
 • אתם משתמשים של הנוט 8 אוהבים אותו מאוד אבל הסוללה לא מספיקה לכם – אם יש לכם את הכסף שדרגו אם לא חכו לשנה הבאה.
 • אתם מחזיקים בטלפון דגל של אחת מהחברות הטובות יותר מ-4 שנים ואתם אוהבים מסכים גדולים – זאת תיהיה לכם אחלה הזדמנות להשתדרג למכשיר הנוט החדש ולחוות את השימוש בסטיילוס.
 • אתם עובדים הרבה עם הטלפון שלכם ואוהבים לעשות הכל דרכו כולל מילוי טפסים, שרטוטים, כתיבה וסימון על תמונות, מפות, מסמכים וכו' – זה מכשיר בשבילכם תאמינו לי לא תצטערו.
 • תמיד רציתם את סדרת הנוט אבל היא הייתה גדולה מידי –  עכשיו יש לכם את האופציה לקנות את המכשיר הקטן יותר בסדרה שמרגיש הרבה יותר נוח ביד.
 • אתם מחפשים טלפון עם מצלמה מעולה – זה מכשיר בשבילכם בין אם אתם מטיילים ורוצים מצלמה עם ייצוב מעולה בזמן צילום וידאו או מצלמה עם עדשה רחבה מאוד עם יכולות צילום מעולות בלילה, זאת בהחלט אופציה מעולה.

למה לא כדאי לקנות

קודם כל המחיר של הטלפונים האלה הוא משוגע ולא לכולם יש צורך בטלפון כל כך יקר, לא הייתי קונה את המכשיר במידה ואני מכיר את עצמי בתור אחד שמאבד/שובר/הורס כרוני של מכשירי סלולר במצב הזה הייתי מכוון לטלפון הרבה יותר זול שישמש אותי עד שאצטרך להחליף למכשיר החדש הבא או שהייתי קונה מכשיר שיכול לעמוד באופי ההרסני של השימוש שלי והטלפונים של סמסונג עם הזכוכית מקדימה ומאחורה כמובן שלא יכולים לעשות זאת. המכשירים של סמסונג גם מאוד יקרים לתיקון לכן הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי קונה אותם וזאת גם הסיבה שמומלץ מאוד עשות ביטוח לטלפון כאשר אתם קונים את הסדרה החדשה.

 • אין לכם כסף לטלפון חדש – אני חושב שזה מסביר את עצמו.
 • יש לכם את הנוט 9 – אין לכם שום סיבה לשדרג כרגע לפי דעתי חכו לשנה הבאה.
 • קניתם את הגלקסי S10 – גם פה אין לכם הרבה טעם להחליף למכשיר החדש 95% מהמכשירים האלה זהה לחלוטין, בנוסף המצלמה הקידמית של ה- S10 פלוס יותר טובה.
 • אתם יודעים שלא תשתמשו בסטיילוס – למרות שקשה להגיד דבר כזה לפני שניסתם את הסטיילוס לפני כן סביר להניח שכדאי שתלכו על סדרת ה- S10 במקום וגם יצא לכם יותר זול.

אירוע ההשקה

מוצרים מומלצים לסדרת הגלקסי Note10 החדשה

 

No posts for this criteria.

 

לקנות
Logo
Enable registration in settings - general
השווה מוצרים
 • Total (0)
השווה
0