כל מה שצריך לדעת על המשלוחים חינם לישראל מאמזון ארה"ב

מבצע המשלוחים חינם מאמזון ארה"ב לישראל חזר ואיתו כמה שינויים, אנסה לענות לכם על כל השאלות, למה כמה ואיך והאם זה באמת משתלם לנו.

 

קצת על המבצע

המבצע של המשלוחים בחינם לארץ החל ב-6.7.18 כשבוע וחצי לפני הפריים דיי והפסיק ימים בודדים לפני התחלתו של הפריים דיי. המבצע אפשר לשלוח לארץ מוצרים שנמכרים ע"י amazon.com במחיר כולל של מעל 80 דולר, לא הייתה הגבלה על מחיר המשלוח של המוצר, זאת אומרת שיכולתם להזמין מוצר שמחירו מעל  80 דולר ומחיר שהשילוח שלו לארץ 500 דולר מבלי לשלם את המחיר המשלוח.

המבצע של אמזון בהחלט אפשר לחסוך המון כסף על משלוח המוצרים אבל הייתה איתו גם בעיה קטנה  (או גדולה תלוי כמה עלה המשלוח). החל ממחיר של 75 דולר ביבוא אישי מחו"ל אנחנו מחויבים בתשלום מיסים בארץ, חישוב המיסים שעלנו לשלם כולל בתוכו את עלות המשלוח, בגלל שאמזון מציגה את מבצע המשלוח בחינם בתור קופון מבצע המכס מחשב את עלות המשלוח שהינו אמורים לשלם בשכלול הכללי של הסכום שעליו אנחנו צריכים לשלם את המיסים. לדוגמה, אם הזמנתם מוצר שעולה 100 דולר ומחיר המשלוח שלו לארץ 500 דולר ובפועל שילמתם רק 100 דולר כי המשלוח היה בחינם, המכס יגבה ממכם מס על סכום כולל של 600 דולר. תשלום המיסים על סכום גבוה כזה יכולה לגרום לעסקה משתלמת להפוך למאוד לא משתלמת לכן המבצע הקודם הצריך מאיתנו לשים לב למחיר הסופי שנשלם אחרי תשלום המיסים ובדיקת הכדאיות של העסקה.

המבצע החדש שהחל ב- 22.7.18 לפי מה שאני יודע, שינה קצת את החוקים לקבלת ההטבה לטובתנו וגם את גובה ההטבה שאנחנו נקבל, אז נתחיל מהפשוט, המחיר המינימלי לקנייה על מנת שנקבל את ההטבה הוא 75 דולר המוצרים חייבים להימכר ע"י amazon.com וכמובן שיהיה רשום לכם שהמוצר נשלח לארץ בדף המוצר. (אתם צריכים להיות מחוברים לחשבון שלכם באמזון עם כתובת בארץ מעודכנת במנוי על נמת לראות אם המוצר נשלח לארץ)

 

מה סיבה של אמזון לאפשר משלוחים חינם לארץ?

התשובה לשאלה הזאת היא ניחוש של כל אחד כרגע, אנחנו לא יכולים לדעת מדוע אמזון החליטו לעשות את המבצע הזה אבל אנחנו יכולים לשער כמה דברים על פי מה שכבר ידוע לנו:

 1. פריים דיי (Prime Day) בפתח – אמזון התחילו את מבצע המשלוחים חינם לארץ כשבוע וחצי לפני התחלת בשיגעון יום הקניות שלהם הפריים דיי והפסיקו אותו כמה ימים לפני התחלת הפריים דיי, כל הטירוף הזה של המשלוחים בחינם לאמזון העלה באופן משמעותי את כמות הצרכנים הישראלים באתר שהתחילו לחפש מה הם הולכים להזמין לארץ במבצע המשלוחים בחינם ומין הסתם שכתוצאה מכך גם נחשפו לפריים דיי שמתקרב לו. אני מניח שהצעד הזה להתחיל את המבצע קרוב לפריים דיי לא היה במקרה ואני בטוח שהוא ישתלם לאמזון גם בימי הפריים דיי.
 2. אמזון רוצים לפתוח את האתר שלהם בארץ "אמזון ישראל" (amazon.co.il) – כנראה הם מנסים לבדוק את אופי הצריכה של הישראלים כאשר אין מגבלה של עלות משלוח לארץ או באיזה מגוון מוצרים הקהל הישראלי מעוניין כאשר מהגבלה הזאת לא קיימת.
 3. רוב ההזמנות מאמזון הם מוצרים קטנים יחסית – אני מאמין שעד לפני המבצע הזה היה קשה מאוד למצוא אנשים שהזמינו מוצרים באמזון בעלות משלוח של 300-400 דולר, כי משלוח בעלות כזאת ברוב המקרים מורידה משמעותית את כדאיות העסקה. כאשר אמזון הציעו את המבצע הזה הם יכלו לראות גם את מגוון המוצרים הגדולים, הכבדים והיקרים לשילוח שהקהל הישראלי רוצה ומעוניין מהם וע"י כך הם קיבלו קצת יותר הבנה על השוק הישראלי.
 4. בדיקת אופן השילוח של מוצרים גדולים לארץ – באופן אישי אני חושב שאמזון ציפו לטירוף שיהיה פה בארץ עם הישראלים ברגע שהם יציעו את מבצע השילוח חינם וניצלו את ההזדמנות כדי לבדוק איך עובדת כל המערכת שלהם עם המערכות השונות בארץ כמו המכס לדוגמה כאשר יש מסה גדולה של משלוחים.

 

איך יודעים איזה מוצרים נשלחים לארץ?

עכשיו לחלק היותר מסובך בכל העניין הזה, ברמת העיקרון התשובה היא פשוט להכניס את המוצר לעגלת הקניות ולבדוק אם בשלב האחרון לפני סיום תהליך הקנייה מופיעה לכם האופציה למשלוח בחינם.

 

אבל בכדי לקצר לכם את תהליך מציאת המוצרים שנשלחים בחינם ולהבין את החוקיות של מה נשלח בחינם ומה לא נשלח התחלתי במסכת בדיקות שכללה שיחות טלפון עם שרות הלקוחות של אמזון בדיקת מאות מוצרים  מקטגוריות, מחירים, גדלים ומשקלים שונים, הגעתי למסקנות הבאות:

 1. amazon.com צריך להיות המוכר של המוצרים.
 2. המוצרים חייבים להיות במחיר של 75 דולר ומעלה.
 3. מחיר המשלוח צריך להיות מתחת ל- 60 דולר.
 4. ישנם מותגים שלא הצלחתי לקבל על אף אחד מהמוצרים שלהם משלוח חינם כמו LEGO.
 5. מוצרים המכילים כימיקלים לא ישלחו בחינם לפי נציגת שרות הלקוחות של אמזון.

 

אלה הם הכללים למוצרים שבסבירות גדולה ישלחו לארץ ישנה אפשרות שאמזון ישנו את הכללים האלה לפה או לשם אבל כרגע זה המצב במידה ויהיה שינוי אעדכן את הכתבה.

 

תוכלו לבצע סינון שימקד אותכם למוצרים שהסבירות שהם נשלחים בחינם גדולה יותר:

 1. חפשו את שם המוצר, סוג, קטגוריה, חברה וכו' באיזור החיפוש למעלה.
 2. בחרו מוצרים שנמכרים ע"י אמזון ארה"ב "amazon.com" במסנן החיפוש למוכר "Seller".
 3. בחרו מוצרים שנשלחים לארץ "Ship to Israel" במסנן החיפוש למשלוח בינלאומי "International Shipping".
 4. בחרו מינימום של 75 דולר במסנן חיפוש המחיר "Price"

 

למה מינימום למשלוח חינם עומד על 75 דולר?

בכדי להנאות מהמשלוח בחינם עליכם לקנות מוצרים בסך כולל של מעל 75 דולר זה יכול להיות מחיר של מוצר אחד או יותר מאחד, אם אמזון היו נותנים לנו את האפשרות להזמין מוצרים במחיר של 74 דולר ומעלה לדוגמה יכולנו להנאות לא רק ממשלוח חינם אלא גם מחיסכון בתשלום המיסים וניצול מקסימלי את הטבת המס שהמדינה נותנת לנו, האמת היא שגם עכשיו זה אפשרי אבל זה הרבה יותר קשה, במצב הנוכחי תצטרכו להגיע לסכום כולל ומדויק בעגלה שלכם של 75.00 דולר, משימה לא קלה בכלל למי שניסה את זה בעבר, אם הסכום היה יותר נמוך האופציות היו הרבה יותר קלות. במידה אתם באמת עומדים על סכום שהוא קצת פחות מ- 75 דולר תוכלו לנסות לאפס את המחיר ל- 75.00 מדויק במחלקות המוצרים האלה, מוצרי היגיינה ובריאות, כלי כתיבה ומוצרים לביה"ס או מוצרי צריכה לבית.

אז מדוע אמזון קבעו את המחיר ל- 75 דולר (תיקון מהמחיר הקודם שעמד על 80 דולר) גם יש לי כמה השערות:

 1. אמזון מקבלים חוסכים כסף מתהליך שחרור המוצרים במכס – אני מניח שאמזון מקבלים הנחה בשילוח המוצרים ע"י חברת השילוח שמשתמשת בעמילי המכס שלה לשחרר את המוצרים מהמכס. אמזון עובדים עם חברות שילוח כמו UPS לשליחת המוצרים לארץ, UPS אחראית לשחרור המוצרים מהמכס במידה ויש צורך בתשלום מיסים וכמובן שהם גם מחייבים אותנו על התהליך הזה. אני מאמין שאמזון עשתה עסקה חברות השילוח ויתנו לה הנחה על המשלוחים ובתמורה היא תאפשר להם קבל יותר כסף דרך תהליך שחרור המוצרים מהמכס.
 2. אמזון רוצה ליצור מצב של יחסים טובים עם הרשויות השונות במדינה לפני שהם פותחים פה את החנות שלהם – כמות המוצרים שאמזון שולחים לארץ היא אדירה, ע"י הצבת מינימום של 75 דולר לשילוח חינם לארץ אמזון מכניסה המון כסף למדינה ממס על יבוא אישי. אני מניח שאם המדינה לא הייתה מקבלת כסף בכל הסיפור הזה אולי הם היו מרימים גבה על כל עניין ההטבות של המס שהם נותנים לצרכנים. במצב הנוכחי כולם מרוויחים אמזון, הצרכן וכמובן המדינה.

 

האם שווה להזמין מאמזון ארה"ב במבצע הזה?

בגדול כן. המבצע הזה כמובן שלא יחסוך לכם סכומים גדולים כמו במבצע הקודם אבל מבדיקה שלי החיסכון המקסימלי שלכם במבצע הנוכחי עומד על כ- 200 ש"ח שזה סכום לא קטן בכלל לכן אני בהחלט חושב ששווה לנצל את המבצע הנוכחי.

וכמו שציינתי למעלה תוכלו עדיין לניצול מקסימלי של המבצע אם תוכלו לקנות מוצרים בסך כולל ומדויק של 75.00 דולר וע"י כך תימנעו גם מתשלום המיסים על יבוא אישי בארץ. במידה אתם באמת עומדים על סכום שהוא קצת פחות מ- 75 דולר תוכלו לנסות לאפס את המחיר ל- 75.00 מדויק במחלקות המוצרים האלה, מוצרי היגיינה ובריאות, כלי כתיבה ומוצרים לביה"ס או מוצרי צריכה לבית.

תזכרו שתמיד כדאי לבדוק את כדאיות העסקה גם אם המשלוח הוא בחינם, ותזכרו שתמיד יש עוד ועוד מבצעים אז גם אם פספסתם אל דאגה יהיו לכם עוד הרבה הזדמנויות.

 

תגיות:

לקנות
Logo
Enable registration in settings - general
השווה מוצרים
 • Total (0)
השווה
0